بچه‌ها چیزهای کوچک را دوست دارند. زمانی که نوشیدنی آنان را در لیوان‌های کوچک و عروسکی، مانند جام تخم‌مرغی یا پیمانه‌ی دارو بریزید، به نظرشان جالب و قشنگ می‌آید. حتی وقتی غذای آن ها را به صورت لقمه‌های کوچک درست کنید، اشتهایشان بیشتر می‌شود؛ چون می‌توانند خیلی زود از دستشان خلاص شوند و حتی لقمه‌های بعدی را هم از شما درخواست می‌کنند.
وقتی بشقاب بزرگ و پر از غذا را مقابل کودک می‌گذارید، او در همان نگاه اول سیر می‌شود. برعکس، وقتی بشقابی با غذای جمع و جور مقابل او می‌گذارید، او علاقمند می‌شود تا تمام آن را ببلعد و باز هم لقمه‌ی جدیدی بخواهد.

راهنمایی: اگر اسامی جالب و بامزه‌ای برای غذاها انتخاب کنید، حتی سبزیجات هم به دهان کودک مزه‌ی بهتری می‌دهند. مثلا کلم بروکلی را می‌توان درخت نخل دزدان دریایی نامید و برای پوره‌های سیب‌زمینی اسم ابرهای برفی را گذاشت که داخل بشقاب جمع شده‌اند.
راهنمایی: کتاب آشپزی عروسکی برای کودکان هدیه‌ی فوق‌العاده‌ای است. دستور پخت و تهیه‌ی پودینگ، کیک شکلاتی و چند دستور ساده‌ی دیگر را در دفترچه‌ی کوچکی بنویسید. یک جلد بامزه و رنگی برای آن درست کنید و همراه با چند بسته‌ی سوپ آماده‌ی سبزیجات برای کودک بفرستید. 


منبع: کتاب دنیای من و مادربزرگ | آلموت بارتل، یولیا یوره | انتشارات بافرزندان